42 מבצעי דגל כוזב שיגרמו לכם להסתכל על ההיסטוריה מזווית אחרת

– ממשלות מרחבי העולם כולו מודות שהן עושות את זה –

ישנם לא מעט מבצעי דגל כוזב מתועדים, אשר במסגרתם ממשלות יוזמות מתקפת טרור… ואז מטילות את האשמה על אויביה, על מנת לקדם את המטרות הפוליטיות שלהן.

בארבעים ושתיים הדוגמאות הבאות, גורמים רשמיים בממשלות שיזמו את המתקפה (או שהעלו הצעה רצינית ליזום מתקפה) מודים בכך, בין אם בעל פה ובין אם בכתב:

1) בשנת 1931, חיילים יפניים מפוצצים מטען נפץ קטן על מסילת רכבת ומטילים את האשמה על סין, על מנת להצדיק פלישה למנצ'וריה. אירוע זה נודע בתור "תקרית מוקדן" או "התקרית המנצ'ורית". בית הדין הבין לאומי של טוקיו מצא כי: "מספר מהמשתתפים בתכנית, ביניהם האשימוטו [קצין בכיר בצבא היפני], התוודו במספר מקרים לגבי המעורבות שלהם במזימה, וציינו כי מטרת ה"תקרית" הייתה לספק תירוץ לכיבוש מנצ'וריה בידי צבא קוואנטונג…" למידע נוסף, בקרו בקישור הזה.

Mukden_1931_japan_shenyang
2) רב סרן באס. אס. הנאצי הודה במשפטי נירנברג שהוא וסוכנים נאציים נוספים זייפו מתקפות – בהוראתו הישירה של מפקד הגסטאפו – על אנשיהם ומשאביהם והטילו את האשמה על הפולנים, על מנת להצדיק פלישה לפולין.

3) גם הגנרל הנאצי פראנץ האלדר העיד במשפטי נירנברג שהמנהיג הנאצי הרמן גרינג הודה בהצתת בניין הפרלמנט הגרמני בשנת 1933, ובהטלת האשמה על הקומוניסטים.

4) המנהיג הסובייטי ניקיטה חרושצ'וב הודה בכתב כי הצבא האדום של ברית המועצות הפגיז את הכפר הרוסי מאינילה בשנת 1939 – תוך כדי הטלת האשמה על פינלד – על מנת לתרץ את הפתיחה ב"מלחמת חורף" נגד פינלנד. הנשיא הרוסי בוריס ילצין הסכים עם הטענה כי רוסיה הייתה הצד התוקף במלחמת החורף.

5) הפרלמנט הרוסי, נשיא רוסיה הנוכחי פוטין והמנהיג הסובייטי לשעבר גורבצ'וב מודים כולם כי בשנת 1940 המנהיג הסובייטי סטלין פקד על המשטרה החשאית שלו להוציא להורג 22,000 אזרחים וקציני צבא פולנים, ואחר כך הטיל את האשמה על הנאצים.

A-memorial-dedicated-to-t-007

6) הממשלה הבריטית מודה כי בין השנים 1946 ל-1948, היא הפציצה חמש ספינות הנושאות יהודים שניסו להימלט מהשואה ולמצוא מקלט בפלסטין, הקימה ארגון מזויף בשם "מגני פלסטין הערבית" וגרמה לקבוצה המזויפת להצהיר על אחריותה להפצצות. (למידע נוסף, בקרו כאן, כאן וכאן)

210910-dov-hoz-haifa

7) ישראל מודה שבשנת 1954, תא טרור ישראלי שפעל במצרים טמן פצצות במספר מבנים, כולל במבנים של גורמים דיפלומטיים אמריקאיים, והשאיר מאחור "ראיות" המפלילות את הערבים (אחת מהפצצות התפוצצה בטרם עת, מה שאפשר למצרים לזהות את הסוכנים, וכתוצאה מכך מספר ישראלים התוודו על חלקם בפעולה). (למידע נוסף, בקרו כאן וכאן)

8) הסי. איי. איי מודה כי בשנות ה-50 הארגון שכר איראנים שיתחזו לקומוניסטים ויביימו פיגועים באיראן, על מנת להסית את תושבי המדינה נגד ראש הממשלה שנבחר בהליך דמוקרטי.

9) ראש הממשלה הטורקי הודה כי בשנת 1955 ממשלת טורקיה ביצעה את הפיגוע שכוון נגד הקונסוליה הטורקית ביוון – אשר גם גרם נזק למקום הולדתו הסמוך של אבי טורקיה המודרנית – והטילה את האשמה על יוון, על מנת להצית ולהצדיק אלימות כלפי היוונים.

10) ראש הממשלה הבריטי הודה בפני מזכיר המדינה שלו כי בשנת 1957 הוא והנשיא האמריקאי, דווייט אייזנהאור, אישרו תכנית לתקיפה בסוריה והטלת האשמה על הממשלה הסורית, כאמצעי להחלפת השלטון בסוריה.

11) ראש הממשלה האיטלקי לשעבר, שופט איטלקי והמפקד לשעבר של ארגון הביון הנגדי האיטלקי מודים כי נאט"ו, בשיתוף פעולה עם הפנטגון והסי. איי. איי, ביצעו פיגועים באיטליה ובארצות אחרות באירופה במהלך שנות החמישים והטילו את האשמה על הקומוניסטים, על מנת לגייס את תמיכה האזרחים בממשלותיהם האירופאיות במאבקן בקומוניזם. כפי שציין אחד מן המשתתפים בתכנית החשאית-לשעבר הזאת: "היית צריך לתקוף אזרחים, גברים, נשים, ילדים, אנשים תמימים, אנשים אלמונים שאין להם כל קשר לשום משחק פוליטי. הסיבה לכך הייתה פשוטה למדי. הפיגועים האלה היו אמורים להכריח את האנשים האלה, את הציבור האיטלקי, לפנות אל המדינה ולדרוש שתספק להם ביטחון" (למידע נוסף, כנסו לקישור הזה) (איטליה וארצות אחרות שהיו נתונות למסע הטרור הצטרפו לנאט"ו לפני שהפיגועים נערכו). מומלץ גם לצפות בספיישל הזה של הבי. בי. סי. הם גם יזמו לכאורה מתקפות טרור בצרפת, בלגיה, דנמרק, גרמניה, יוון, הולנד, נורווגיה, פורטוגל ובריטניה, וכן בארצות נוספות.

gladio

12) בשנת 1960, חבר הסנאט ג'ורג' סמאת'רס הציע כי ארצות הברית תיזום "מתקפה כוזבת על מפרץ גואנטנמו, אשר תיתן לנו את התירוץ לתכנן קרב אשר ייתן לנו את התירוץ להיכנס ולהפיל את קסטרו".

13) ממסמכים רשמיים של מחלקת המדינה של ארצות הברית עולה כי בשנת 1961, ראש המטות המשולבים וגורמים רשמיים בכירים נוספים דנו בפיצוץ שגרירות ברפובליקה הדומיניקנית, על מנת להצדיק פלישה למדינה. התכניות לא מומשו, אך דנו בהן ברצינות ובכובד ראש.

14) כפי שהודתה ממשלת ארצות הברית, וכפי שנחשף במסמכים שהסיווג שלהם הוסר לאחרונה, בשנת 1962 המטות המשולבים האמריקאיים חתמו על תכנית הכוללת פיצוץ מטוסים אמריקאיים (תכנית מורכבת שכללה החלפה של המטוסים), וכן ביצוע פעולות טרור על אדמה אמריקאית, ולהטיל את האשמה על הקובנים, על מנת להצדיק פלישה לקובה. למידע נוסף, דיווח חדשות של רשת איי. בי סי; המסמכים הרשמיים; וצפו בראיון הזה עם אחד מהמפיקים לשעבר ברשת איי. בי. סי.

15) בשנת 1963, מחלקת ההגנה של ארצות הברית כתבה מסמך המקדם התקפות על מדינות החברות בארגון מדינות אמריקה – כגון טרינידד-טובגו וג'מייקה – והטלת האשמה על קובה.

16) מחלקת ההגנה של ארצות הברית אף הציעה לשלם בחשאי לאישיות בממשלת קסטרו על מנת שיתקיף את ארצות הברית: "הדבר היחידי שיהיה עלינו לשקול הוא לשחד את אחד מהמפקדים הכפופים לקסטרו שיזום התקפה על גואנטנמו."

17) הסוכנות לביטחון לאומי הודתה כי היא שיקרה לגבי מה שבאמת קרה בתקרית מפרץ טונקין בשנת 1964, על ידי הצגת הנתונים כך שייראה כאילו שספינות צפון וייטנאמיות ירו על ספינה אמריקאית, וזאת על מנת ליצור הצדקה כוזבת למלחמת וייטנאם.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  ילד רע באבי Bad Boy Bubby

Tonkingunboats

18) וועדה של הקונגרס האמריקאי הודתה כי – כחלק ממבצע "התכנית לסיכול ריגול" – בין השנות החמישים לשנות השבעים, האף. בי. איי השתמש בפרובוקטורים רבים לביצוע פעולות אלימות על מנת להכפיש את שמם של פעילים פוליטיים ולהפלילם.

19) גנרל טורקי בכיר הודה כי בשנות השבעים כוחות הצבא הטרוקי שרפו מסגד טורקי והטילו את האשמה על אויביהם. הוא הסביר: "במלחמה מיוחדת, מביימים פעולות חבלה מסוימות ומאשים אותם על האויב, על מנת להגביר את התנגדות הצבור. זה מה שעשינו בקפריסין; אפילו שרפנו מסגד." בתגובה למבט הנדהם בפניו של המראיין, השיב הגנרל, "בסך הכול הבאתי דוגמא."

20) הממשלה הגרמנית הודתה (למידע נוסף, היכנסו לקישור הזה) כי בשנת 1978, השירות החשאי הגרמני הפעיל פצצה בחומה החיצונית של בית כלא ושתל "כלי בריחה" על אחד האסירים – חבר ב"סיעת הצבא האדום" – אותו השירות החשאי רצה להאשים בפיצוץ.

21) סוכן מוסד מודה כי בשנת 1984, המוסד שתל משדר רדיו במקום מושבו של קדאפי בטריפולי, בירת לוב, אשר שידר תמסורות מזויפות של טרוריסטים אשר הוקלטו על ידי המוסד, על מנת להפליל את קדאפי כתומך בטרור. זמן קצר לאחר מכן, רונלד רייגן הפציץ את לוב.

22) ועדת האמת והפיוס של דרום אפריקה מצאה כי בשנת 1989, הלשכה לשיתוף פעולה אזרחי (זרוע חשאית של הצבא הדרום אפריקאי) פנתה למומחה לחומרי נפץ וביקשה ממנו "להשתתף במבצע שנועד להכפיש את שם הקונגרס האפריקאי הלאומי, על ידי פיצוץ רכב המשטרה של הקצין החוקר את מקרה הרצח," וכך למעשה להפליל את הקונגרס האפריקאי הלאומי בפיצוץ.

23) דיפלומט אלג'יראי ומפר קצינים בצבא אלג'יר מודים כי במהלך שנות התשעים, צבא אלג'יר טבח תדירות באזרחים אלג'יראים ואחר כך הטיל את האשמה על מיליטנטים מוסלמים (למידע נוסף, צפו בסרטון הזה; וסוכנות הידיעות הצרפתית, 9/27/2002, French Court Dismisses Algerian Defamation Suit Against Author).

24) צוות חקירה אינדונזי בחן את המהומות האלימות שאירעו בשנת 1998, וקבע כי "גורמים צבאיים היו מעורבים במהומות, וחלקן הוצתו בכוונה תחילה".

25) בכיר בצבא הרוסי וקציני מודיעין מודים כי בשנת 1999 הק.ג.ב פיצץ בניין דירות ברוסיה, והטיל את האשמה על הצ'צ'נים, על מנת להצדיק פלישה לצ'צ'ניה. (למידע נוסף, קראו את הדו"ח הזה ואת הדיון הזה)

 

26) לפי הוושינגטון פוסט, משטרה אינדונזיה הודתה כי בשנת 2002 הצבא האינדונזי רצח מורים אמריקאים בפפואה, והטיל את האשמה על קבוצה פפואית בדלנית, על מנת לכלול את הארגון ברשימת ארגוני הטרור.

27) נשיא אינדונזיה לשעבר גם מודה כי קרוב לוודאי שלממשלה שלו היה חלק בפיגוע בבאלי.

28) כפי שדווח על ידי הבי. בי. סי, הניו יורק טיימס וסוכנות הידיעות אי. פי., גורמים רשמיים מקדוניים הודו כי הממשלה רצחה בדם קר שבעה מהגרים תמימים והעמידה פנים כי הם היו חיילים של אל קעאידה שניסו לפגוע במשטרת מקדוניה, על מנת שהממשלה תוכל להצטרף ל"מלחמה בטרור".

29) קצינים בכירים במשטרת גנואה שבאיטליה הודו כי בוועידת ג'י 8 שנערכה בגנואה בחודש יולי, 2001, הושלכו שני בקבוקי תבערה ובוים אירוע דקירה של שוטר, על מנת להצדיק פשיטה אלימה של המשטרה נגד המפגינים.

30) למרות שהאף. בי. איי מודה כי התקפות האנתרקס שאירעו בשנת 2001 בוצעו על ידי אחד (או כמה) ממדענים בשירות ממשלת ארצות הברית, בכיר באף. בי. איי טוען כי גורמים רשמיים בבית הלבן הורו לאף. בי. איי להטיל על אל קעאידה את האשמה על התקפות האנתרקס (למי שרוצה להיזכר איך נראו מכתבי האנתרקס). גורמים רשמיים בממשלה גם אישרו כי הבית הלבן ניסה לקשר את התקפות האנתרקס לעיראק, כהצדקה להחלפת המשטר במדינה.

al-qaeda-chief-we-need-to-kidnap-more-americans

31) בדומה לכך, ארצות הברית האשימה בכזב את עיראק על חלקה בהתקפות שאירעו ב-11.9 – כפי שניתן לראות בתזכיר ממזכיר ההגנהכאחת מההצדקות העיקריות לפתיחה במלחמת עיראק. אפילו לאחר שוועדת ה-11.9 הודתה כי לא היה שום קשר כזה, דיק צ'ייני אמר כי ישנן הוכחות "ברורות" כי לאל קעאידה היה קשר עם המשטר של סדאם חוסיין, שלצ'ייני יש "ככל הנראה" מידע שלא נגיש לוועדה, ושהתקשורת לא "עושה את שיעורי הבית שלה" ולא מדווחת על קשרים כאלה. גורמים רשמיים בכירים בממשלת אצרות הברית מודים כיום כי מלחמת עיראק נפתחה בגלל נפט… ואל בגלל אירוע ה-11.9 או נשקים להשמדה המונית (חרף טענות שהועלו בעבר בנוגע לפעולה בסגנון "זאב בודד", גורמים ממשלתיים רבים בארצות הברית אומרים כיום כי אירועי ה-11.9 היו פיגועי טרור בחסות המדינה; אך כי עיראק לא הייתה המדינה אשר תמכה בחוטפים).

32) עורך דין לשעבר במשרד המשפטים האמריקאי בשם ג'ון יו הציע בשנת 2005 שארצות הברית צריכה לפתוח במתקפה נגד אל קעאידה, על ידי כך ש"סוכנויות הביון שלנו ייצרו ארגוני טרור מזויפים. יכולים להיות להם אתרי אינטרנט משלהם, מרכזי גיוס, מחנות אימונים ומיזמים לגיוס תרומות. הם יוכלו ליזום מבצעי טרור מזויפים ולקחת אשראי על מבצעי טרור אמיתיים, ועל ידי כך לעזור בזריעת בלבול בשורות אל קעאידה, לגרום לחברי הארגון להטיל ספק בזהויות של שאר החברים ולפקפק באמינות התקשורת ביניהם".

33) בחודש יוני, 2005, סוכנות הידיעות יו. פי איי דיווחה כי:

קציני מודיעין אמריקאיים מדווחים כי חלק מהמורדים בעיראק משתמשים בדגם חדש של אקדחי ברטה 92, אבל נראה כי המספרים הסידוריים נעלמו מהאקדחים. נראה כי המספרים לא נמחקו מהאקדחים, אלא כי הם יצאו מקו הייצור ללא מספרים סידוריים. פרשנים מציעים כי היעדר המספרים הסידוריים מרמז על כך שכלי הנשק היו מיועדים למבצעי מודיעין או לתאי טרוריסטים המקבלים מימון ממשלתי ניכר. פרשנים מעלים את הסברה כי קרוב לוודאי שמקורם של נשקים אלה מהמוסד או הסי. איי. איי. פרשנים משערים גם כי ייתכן שסוכנים שתולים משתמשים באותם כלי נשק, שלא ניתן לאתר את מקורם, אפילו כפי שהרשויות האמריקאיות משתמשות במתקפות מצד המורדים נגד אזרחים כהוכחה לחוסר הלגיטימיות של ההתנגדות.

34) בשנת 2005 חיילים שהשתתפו בפעולות חשאיות הודו כי הם השליכו אבנים על חיילים ישראלים אחרים, על מנת שהם יוכלו להטיל את האשמה על הפלסטינים, כך שיהיה להם תירוץ לנקוט באמצעים חריפים נגד הפגנות שלוות של פלסטינים.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  10 סרטי הפורנו הסוריאליסטיים ביותר

35) משטרת קוויבק הודתה כי בשנת 2007 בריונים שנשאו עמם אבנים להפגנות שלוות היו למעשה שוטרים סמויים ממשטרת קוויבק. (למידע נוסף, בקרו כאן).

36) בהפגנות נגד וועידת ג'י 20 שנערכה בלונדון, בשנת 2009, חבר בפרלמנט הבריטי ראה שוטרים בבגדים אזרחיים המנסים להסית את המפגינים לאלימות.

37) פוליטיקאים מצרים הודו (למידע נוסף, בקרו כאן) כי שכירים בשירות הממשלה בזזו פריטים יקרי ערך ממוזיאונים, על מנת לנסות להכפיש את שמם של המפגינים.

38) אלוף משנה בצבא קולומביה הודה כי היחידה שלו רצחה חמישים ושבעה אזרחים, ואחר כך הלבישה אותם במדים וטענה כי הם היו מורדים שנהרגו בקרב.

39) הכתב המכובד מעיתון הטלגרף הבריטי, אמברוז אוואנס פריצ'רד, טוען כי ראש המודיעין הסעודי – הנסין בנדאר – הודה לאחרונה כי ממשלת סעודיה שולטת בטרוריסטים "צ'צ'ניים".

 

saudi_1880139b

40) מקורות אמריקאיים בכירים הודו כי הממשלה הטורקית – החברה בארגון נאט"ו – ביצעה מתקפות כימיות והטילה את האשמה על הממשלה הסורית; בכיר בממשלה הטורקית התוודה בהקלטה מתועדת לגבי תכניות לבצע מתקפות ולהטיל את האשמה על הממשלה הסורית.

41) שר ההגנה האוקראיני לשעבר מודה כי מתקפות הצלפים אשר עוררו את ההפיכה האוקראינית נערכו בניסיון להפליל אחרים.

42) סוכנות ריגול בריטית הודתה (למידע נוסף, בקרו כאן) כי היא עורכת מתקפות "דגל כוזב דיגיטליות" נגד יעדים, שהיא מפלילה אנשים באמצעות כתיבה חומרים פוגעניים או פליליים… ומטילה את האשמה על היעדים.

בנוסף, שני שליש מהעיר רומא נשרפו בשריפה גדולה שפרצה ב-19.7, בשנת 64 לספירה. העם הרומאי האשים את הקיסר נרו בהצתת השריפה. כמה מנהיגים רומאים בכירים – כולל הקונסול הרומאי קסיוס דיו, וכן היסטוריונים כדוגמת סווטוניוס – הסכימו כי נרו הצית את השריפה (בעיקר על בסיס העובדה שהסנאט הרומאי בדיוק דחה את הבקשה של נרו לפנות 1,200 דונמים על מנת שהוא יוכל לבנות מתחם עבור הארמון שלו, ושהשריפה אכן אפשרה לו לבנות אותו). ללא קשר לזהות האדם שלמעשה הצית את השריפה, נרו – לאור דעת הציבור שהאשימה אותו בהצתה – האשים בצורה שקרית את הנוצרים בהצתת השריפה. לאחר מכן הוא פתח במצוד אחר מספר רב של נוצרים, עינה אותה ורצח אותם בגין משהו שקרוב לוודאי שהם לא עשו.

לא כללנו את האירוע הזה ברשימה לעיל, מפני שאם נרו אכן הצית את השריפה בכוונה תחילה, הוא עשה זאת מתוך הסיבות האישיות שלו (לבנות את מתחם הארמון שלו), ולא מתוך סיבות גיאו פוליטיות להטבה עם האומה שלו.

Siemiradski_Fackeln

 

תופעה זו נפוצה כל כך… שיש לה שם

השימוש בתכסיס הבריוני הזה נפוץ כל כך, שהוא זכה לשם עוד לפני מאות שנים.

"טרור דגל כוזב" מוגדר כאירוע בו הממשלה תוקפת את אנשיה שלה, ואז מטילה את האשמה על אחרים, על מנת להצדיק את הפתיחה במלחמה נגד האנשים שאותם היא מאשימה. או כפי שוויקיפדיה מגדיר זאת:

מבצעי דגל כוזב הם מבצעים חשאיים המבוצעים בידי ממשלות, תאגידים או ארגונים אחרים, אשר מתוכננים כך שייראו כאילו שהם מבוצעים בידי גורמים אחרים. מקור המושג 'דגל כוזב' בלוחמה הימית, בה השימוש בדגל כוזב במקום בדגל המלחמה האמיתי היה מקובל לפני מגע עם כוחות האויב, וזאת על מנת להוליך שולל את האויב. תחבולה זו מתרחשת גם בכוחות היבשה, כאשר צד אחד מרים דגל לבן על מנת ליצור רושם שהוא נכנע, אך למעשה הוא מתכוון לתקוף ברגע שהצד השני יחשוף את עצמו על מנת לשבות את הכוחות ש"נכנעו" לו. מבצעי דגל כוזב לא מוגבלים למלחמות ולמבצעי התקוממויות נגד, ונעשה בהם שימוש גם בתקופות שלום: לדוגמא, במסגרת אסטרטגיית המתח" של איטליה.

המושג הזה כל כך נפוץ ומקובל, שנוהלי הכניסה לקרב בנוגע ללוחמה ימית, אווירית ויבשתית אוסרים על תקיפות דגל כוזב.

לאורך כל ההיסטוריה, מנהיגים הכירו במבצעי דגל כוזב:

"נעשה שימוש בשורה ארוכה של מתקפות דגל כוזב על מנת להשפיע בעורמה על תודעת האנשים! אי שפיות ביחיד היא נדירה, אבל בקבוצות, ארגונים, מדינות ותקופות, היא החוק."
פרידריך ניטשה

"טרור הוא הנשק הפוליטי היעיל ביותר, מפני שאין דבר שמניע את האנשים יותר מאשר הפחד מפני מוות פתאומי."
אדולף היטלר

"כמובן, אנשים לא רוצים מלחמה… אבל אחרי הכל, אלו המנהיגים של המדינה שמכתיבים את המדיניות. וזה תמיד עניין פשוט לגרור את האנשים אחריך, בין אם זאת דמוקרטיה או דיקטטורה פשיסטית, פרלמנט או דיקטטורה קומוניסטית… קול או לא קול, אפשר תמיד לגרום לאנשים ללכת אחרי המנהיגים. זה קל. כל מה שאתה צריך להגיד להם זה שהם מותקפים, ולהאשים את הפציפיסטים בחוסר פטריוטיות ובחשיפת המדינה לסכנה. זה עובד אותו דבר בכל מדינה."
הרמן גרינג, מנהיג נאצי

"הדרך הקלה ביותר לשלוט באוכלוסיה, היא לבצע מעשי טרור. [הציבור] יקים מחאה קולנית וידרוש חוקים נוספים, אם הביטחון האישי שלו יעמוד בפני סכנה."
ג'וזף סטלין

מקור – Washington's Blog
תורגם על ידי עדי שניידר

3 thoughts on “42 מבצעי דגל כוזב שיגרמו לכם להסתכל על ההיסטוריה מזווית אחרת

 1. בולטים בחסרונם פעולות הטרור באיטליה בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים וחטיפתו של אלדו מורו, שנועדו לעצור תקופה של תסיסה מעמדית ושביתות המוניות שהתרחשו באותה עת. אפשר לקרוא על זה כאן (ומאוד מומלץ באופן כללי לקרוא את זה):

  http://www.notbored.org/on-terrorism.html

  וגם זה מומלץ:
  http://www.notbored.org/logic-of-terrorism.html

 2. וביום שישי ה13 בנובמבר, עשה מי שעשה פיגועים מבויימים בפריז לקראת ועידת האקלים, כמו בסרט באהבה מפריז של טרבולטה.
  יודו בזה מיד עם הגיעו של המשיח.
  והכל כדי לספק תירוץ לתקיפת סוריה בגלל מאבק על נפט גז וצינורותיהם (שלבסוף יובילו גם לרמה"ג שם ג'יני אנרג'י של רופרט מרדוק ורוטשילד חופרת עמוק.)

 3. נו ברור שמפילים את האשמה על אחרים, ככה זה פוליטיקאים בכל העולם.

השאר תגובה