Secret Chiefs 3 חוזרים לישראל!

סיקרט צ'יפס 3 הם פרוייקט של המלחין והגיטריסט טריי ספרואנס, המוכר בעולם בתור המוח שמאחורי להקת מיסטר באנגל ונגן הגיטרה ב- "King for a Day, Fool for a Lifetime" של פיית’ נו מור. הם קרויים כך, אגב, על שמן של ישויות שמימיות מסתוריות הנזכרות בספרות המיסטית.

 "Book of Horizons", אלבומה הרביעי של הלהקה מ- 2004, הציג לראשונה מספר תת-להקות הפועלות תחת המטריה הרחבה של הסיקרט צי'פס 3.  חלוקה זו לתת הרכבים בעלי סגנון מובחן היא כנראה הדרך היחידה המאפשרת לספרואנס לתת ביטוי להשפעותיו המוסיקליות הרבות, שכוללות (פחות או יותר) כל תת-ז'אנר מוסיקלי שקיים, כמו פסקולי אימה איטלקיים ובוליווד, דת'-מטאל ניסיוני, מוסיקה פרסית מסורתית וגיטרות סרף מהדהדות.

האלבומים של סיקרט צ'יפס משקפים גם את הדרך הרוחנית והפילוסופית של ספרואנס בשנים האחרונות, העוברת במיסטיקנים, קדושים ביזנטיים ומקובלים מימי הביניים ועד הוגים רדיקליים מהמערב כמו יוליאוס אבולה ורנה גנון.

secret chiefs in israel

אלבום האולפן החמישי של הצ'יפים שיצא במאי 2008, "Xaphan: Book of Angels Volume 9", הפגיש אותם שוב עם עולמו המוסיקלי של ג'ון זורן, פטרונו של ספרואנס מראשית ימי מיסטר באנגל. האלבום כלל גרסאות של הצ'יפס ליצירות של ג'ון זורן מתוך "ספר המלאכים" – ספר השירים השני של הרכב הג'ז היהודי של זורן, "מצדה", ויצא לאור כחלק מסדרת אלבומים שיצאו בלייבל "צדיק" של זורן, בהם הוא בחר כמה מהמוזיקאים האהובים עליו לעבד ולבצע מחדש את יצירותיו.

ב-2013 יצא אלבומו האחרון של ההרכב (לבינתיים), "Book of Souls, Folio A", שבו טריי ספרואנס בפעם הראשונה מאז 1999 שיתף פעולה באולפן עם מייק פאטון.

במהלך השנים ניגנו עם הסיקרט צ'יפס כמה מוסיקאים בולטים, כמו הכנר אייוינד קאנג, הבסיסט שהזאד איסמעילי ונגן כלי ההקשה ויליאם וינאנט. לישראל יגיעו הסיקרט צ'יפס 3 מסיביר, רוסיה, שם הם ינגנו בבכורה עולמית עם תזמורת הפילהרמונית הרוסית של קרסנויארסק (תזמורת בת 50 נגנים על כלים מסורתיים).

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  מוסיקה שריקבון אוהבים #1

בהופעה בארץ שתתרחש ב 06.09 ינגנו, בנוסף לטריי ספרואנס על גיטרות וסאז, גם קני גרוחובסקי – תופים (ג'ון זורן, שניר עזרא בלומנקרנץ ועוד רבים), טובי דרייבר – בס (Kayo Dot, Maudlin of the Well), טימב האריס – כינור, חצוצרה וגיטרה (Estradasphere), ומאט לבובסקי  – קלידים (miRthkon, MoeTar, Faun Fables).

***

"סיקרט צ'יפס 3, בגלגולים שונים במשך שמונה השנים האחרונות,  משמשים שופר למחקרים מרחיקי המעוף של טריי ספרואנס על תעלומות מיסטיות סודיות ומסורות מוסיקליות מז'אנרים אלמוניים ולא-מוערכים. שמות אלבומים כמו  Grand Constitution and Bylaws ו- Book Mמעידים על הנטייה למטאפיזיות מעורפלת במוסיקה שלהם. […] היתוך אלכימי של פאר קולנועי נוסח מוריקונה, גיטרות סרף בשעת חצות, מקצבים ומשקלים מסורתיים מהמזרח התיכון, דת'-מטאל שטני ופרוורסיה אלקטרונית… יצירה שאת כוחה לא ניתן להכחיש" Jonathan Zwickel, Pitchfork

"הרכב מוזר ומיוחד שחוקר מקצבים וסולמות מטורפים לגמרי. הוא משלב סרף רוק עם מוזיקה פרסית, פאגנית, ערבית ואלקטרונית. זו מוזיקה של ריטואלים פרימיטיביים של עמים סופר מתוחכמים. אני מת עליהם, הם תמיד מפתיעים וחזקים בנגינה" קובי אוז, NRG

"יש להקות שמשנות לך את החיים; יש כאלה שמשנות את השקפת העולם שלך; חלק מהלהקות משנות את הדרך שבה אתה מקשיב למוסיקה, משנות לעד את ההבנה של מה עוד ניתן להשיג. סיקרט צ'יפס 3 עושה את כל הדברים האלה – ויותר." Alarm Magazine

סיקרט צ'יפס משתייכים לזן הקאלט, כזה שגובר על כל מוסכמות המוסיקה הפופולרית, וכך ביססו סביבם כת אוהבת, מסורה של מעריצים מושבעים, שעוקבים אחרי כל צעד ביזארי שהם עושים… המוסיקה היא באופן כמעט בלתי יאמן, קלחת של סגנונות, ישנים וחדשים, קרובים וזרים"

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  מוסיקה שריקבון אוהבים - סלאדג' \ נויז \ אקספרימנטל \ היפ-הופ ועוד!

לדף האירוע בפייסבוק

להזמנת כרטיסים

השאר תגובה