הקשר בין סיינטולוגיה, נאס"א ומאגיה שחורה

אחד מהצמתים היותר מרתקים בהיסטוריה התרחש דווקא בפסדינה שבקליפורניה,בשנת 1940.
גבר צעיר ונאה,אוטודידקט בכימיה העונה לשם ג'ק פרסונס עשה בדיוק את מה שמכנים היום 'אקזיט'
והתחיל להרוויח בגדול  על ידי המצאת דלק טילים מוצק ומכירתו לצבא. הוא היה חלק מקבוצה שהייתה מוגדרת בזמנו כ"אובססיביים להפצצות" העונה לשם קאלטק אשר עם הזמן ייסדו את המעבדה להנעה סילונית – JPL. במקביל לכל גדולתו המדעית של ג'ק פרסונס – הוא גם תיפקד כשרת בכנסייה ונודע בעיקר בזכות תרומתו הכספית הנדיבה למנהיג הפגאני הידוע לשמצה – אליסטר קראולי.

jack parsons - rikavon

   עם הזמן פרסונס הלך והתחזק במישור הדתי והשתמש בכספי חוזה ההגנה שלו בכדי להמיר אחוזה ישנה לבית אירוח קבוצתי ענק שבו התכנסו אנשי מפתח מעולמות הפגאניזם, אמנות, מדע וספרות. אחד מדייריו היה סופר מדע בדיוני כריזמטי מאד העונה לשם רון האברד שעם הזמן הפך לחבר-אויב הכי גדול של פרסונס. רון האברד הרגיש באחוזתו של פרסונס כבן בית והשתתף בטקסי מגיה-מינית יחד עם מדען הטילים פרסונס ובת-זוגתו על בסיס קבוע. הנה הסיפור האמיתי על איך הסיינטולוגיה ומעבדת ההנעה הסילונית נולדו להם יחדיו תחת השפעותיות המיסטיות של המכשף קראולי.

כמו הרבה יזמי היי-טק בימים אלה, פרסונס ועוד חבר נוסף (שעבד איתו בשלב מאוחר יותר בקל-טק) לעולם לא למדו באף מוסד אקדמאי ובילו את רוב שנות ההתבגרות שלהם  עם דלק טילים וניסויים בחצר האחורית. גאונותו של פרסונס בכל הקשור לתרכובות כימיות במקביל לחוסר-פחד המוחלט שלו לנוכח פיצוצים עזים קידמו אותו למשרת חוקר בקאלטק אי שם בשנות ה-30. בשנות ה-30 המאוחרות פרסונס פיתח דלק טילים מוצק והביא לקפיצה ענקית (והאחרונה) בפיתוח המעבדה להנעה סילונית  והיה בדרכו להפוך לכוכב מדע בינלאומי. אך במקביל לכל התפתחויותיו המדעיות עבד על פרוייקט גדול לא פחות – להגיע לרמה הגבוהה ביותר בארגון המיסטי של אליסטר קראולי – Ordo Templi Orientis OTO.

באחד הספרים היותר מרתקים על ג'ק פרסונס – Sex and Rockets: The Occult
World of Jack Parsons – ג'ון קרטר מספר כיצד פרסונס טען באותה תקופה שניסה לזמן את השטן מספר פעמים עוד בגיל 13. אותה חוויה אי שם בגיל 13 הולידה אצל פרסונס חיבה עזה ומתמשכת לכל הקשור לתורת הנסתר – חיבה עזה שנהפכה עם הזמן לתשוקה לוהטת ואף אובססיבית ברגע שגילה את עבודתו של אליסטר קראולי.

למרות שגם פרסונס וגם קראולי הזכירו הרבה את השטן בעבודתם  – אף אחד מהם לא החשיב עצמו ל'שטניסט' או בעל סגידה כלשהי לשטן עצמו. הם שניהם היו עובדי אלילים עם נטייה ליברלית חזקה ואף חריגה מאד במיוחד לאותה תקופה. שניהם נטלו סמים הזייתיים  והאמינו באהבה חופשית הרבה לפני שראשון ההיפים נולד.לקראולי היו חסידים בכל רחבי העולם וביניהם גם פרסונס אשר התכתב איתו רבות, שלח לו כסף וביקש הדרכה רוחנית בכל הזדמנות אפשרית. פרסונס היה בין החסידים האהובים על קראולי ולכן זינק מהר מאד בסולם הדירוגים של ה Ordo Templi Orientis.
במהלך היום, פרסונס היה מדען מבריק מאד עם שלל פריצות דרך אך בלילות הוא ובני ביתו היוו מטרד ענק לשכניהם  ונטו מדי לילה ולילה להדליק מדורות ענק בחצר האחורית ולרקוד בעירום אל תוך הלילה כשהם סוגדים לישויות האהובות על אליסטר קראולי ונוטלים סמי הזייה קשים.

פרסונס ובת זוגתו הצעירה בטי שאיתה יצא מאז גיל 15 הוקסמו באופן כמעט מיידי מהסופר רון האברד אשר עבר לגור עימם . רון האברד היה חייל משוחרר ששבה את פרסונס ובטי בקסמו באמצעות סיפורים משוגעים על עולם הרוחניות של קראולי.האברד הפך במהרה לבעל ברית של פרסונס במסעו של המדען לגלות את התגלמות האלה BABALON על פני כדור הארץ. אותה BABALON תוארה על ידיהם אז כאישה אדמונית מדהימה ביופיה אשר בסופו של דבר הייתה אמורה ללדת לעולם את האנטיכרייסט.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  האמביינט המיסתורי של החלל

רון האברד - ריקבון

מאחר ו"בבלון" הייתה ישות חושנית – חלק מטקסי העלאתה כללו אוננויות מתמשכות מצד פרסונס והטלת זרעו על קלף כשבמקביל האברד פיזם טכסים ורשם רשימות.. זה בהחלט היה סוג של כישוף ומגיה, כן, אבל זו הייתה גם אוננות משותפת של מייסד הסיינטולוגיה לעתיד ביחד עם מייסד ההנעה הסילונית בכדי שיוכלו יחדיו להביא את האנטיכרייסט לעולם (?). מצב מופרע זה בהחלט רק מחזק את הטענה שלוס אנג'לס תמיד  היה מקום מוזר.

עם הזמן להאברד נמאס לראות את פרסונס מאונן על קלף אז הוא התחיל לשכב עם חברתו של פרסונס – בטי. פרסונס ובטי היו באותה תקופה במערכת יחסים פתוחה וליברלית במיוחד כך שזה לא באמת היה מוזר לאף אחד, במיוחד לא לפרסונס. אך עם הזמן בטי נשבתה יותר ויותר בקסמו של האברד והשניים הפכו לבלתי נפרדים ממש. אך באותם ימים הגיעה התגלמותה האמיתית של "בבלון" (כמובן לפי גרסת פרסונס) והצליחה לרכך במעט את רגשות הקנאה שחש פרסונס כלפי חברתו.
אותה BABALON הייתה אמנית אדמונית העונה לשם מרג'ורי קמרון (שהייתה אמורה להביא לעולם את האנטיקרייסט לפי גרסת פרסונס, זוכרים?). לקמרון לא הייתה שום נטייה לפגאניזם או כל דבר הסובב סביב מגיה שחורה אך היא הייתה בהחלט טיפוס הרפתקאני  וחיבבה את רעיון האהבה החופשית שפרסונס והאברד אימצו באותה תקופה, ובנוסף לכך, פרסונס היה בחור נאה עד מאד כך שקמרון הצטרפה בשמחה לטקסים המיניים שקיימו השניים. האברד היה מזמר ומנסה לעורר את השדים בזמן שפרסונס וקמרון קיימו יחסי מין מול עיניו. שניהם היו סבורים ובטוחים שהם אכן מזמנים רוחות וברקים בעזרת הכשפים שלהם (וכנראה גם בעזרת זקפתם), אם כי אליסטר קראולי נגעל כל כך מהמנהגים הבוטים שלהם עד שיום אחד אפילו קרא להם 'עזים' באחד המכתבים. למרות כל הטקסים, קמרון אכן נכנסה להריון אך במקום להשריץ את השטן , היא החליטה לעשות הפלה.

bablon rikavon

 האם באמת קיימת מאגיה שחורה בסיינטולוגיה?

סיפור אהבתם של פרסונס וקמרון האדמונית החל לדעוך כשבמקביל הקשר בין האברד ובטי, זוגתו הנוכחית של פרסונס, רק התעמק והתחזק עוד יותר, וכך גם זיקתו של האברד ל OTO הלכה והתחזקה. לאלה מכם שמכירים את קווי המתאר הבסיסיים של הסיינטולוגיה, זה יישמע לכם די דומה ל OTO. בכדי להגיע להארה,האברד נאלץ לעלות בדרגות (מספריות) בכדי לקבל יותר ויותר גישה לסודות ולטקסים של אליסטר קראולי. האברד נתן המון כספים לאליסטר קראולי בכדי לנסות לחשוף עוד קצת מסודותיו וטקסיו, שרובם עסקו באותה עת בהשגת שליטה וכח מיסטי על גופו של האדם והעולם הפיסי. חסידי הסיינטולוגיה כמו כן עוברים שלבים רבים בכדי לחצות את ה'ריק'  ולהפוך ל'טהורים' ,וברגע שמגיעים לשלב הטהורות, לפי דברי האברד, אנשים היו הופכים לחסינים למחלות ובעלי יכולת לשלוט בפעולות של אנשים אחרים. אך בכדי להפוך ל'טהורים' צריכים הסיינטולוגים לשלם כסף (והרבה כסף) ולחוקק מספר טקסים.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  תהודה: כשסאונד וגיאומטריה נפגשים

ריקבון

בספרו החדש של לורנס וייט – going clear: scientology, hollywood, and the prison of belief – הוא מסביר שההשפעה של קראולי וה OTO הייתה כמעין מחלוקת בנבכי הסיינטולוגיה עצמה. האברד כתב את 'דיאנטיקה' מספר שנים אחרי הרפתקאותיו בקליפורניה והקים את כנסיית הסיינטולוגיה לקראת סוף שנות ה-50. בנו ניס אמר פעם שהמאגיה השחורה של ה OTO הייתה ה"ליבה הפנימית" של הסיינטולוגיה, וגם האברד עצמו תועד לא פעם כשהוא קורא לקראולי 'חבר'. אך הסיינטולוגים בימינו אומרים שאין שום קשר בין שתי המערכות הרוחניות.

ובכל זאת, קשה להכחיש שלקראולי לא הייתה השפעה חזקה מאד על האברד ורבים מהסממנים של ה OTO מופיעים גם היום בסיינטולוגיה. אפשר להגיד שהסיינטולוגיה היא הגרסא הבדיונית של מיצג האימים העל-טבעי הזה שהיה נקרא "אורדו טמפלי אוריינטיס" .אז הדתות האלו אמנם מגיעות מ"ז'אנר" שונה אך בהחלט יש להן הרבה מאד במשותף.

הפיצוץ הסופי

ברגע שנגמרה המלחמה, לפרסונס צצו המון קשיים כלכליים. הוא ניסה לפתוח מספר עסקים עם הזמן, אבל כולם לא צלחו. החברים הישנים שלו מקאלטק המשיכו להתפתח בתחומם ולהתרחק ממנו אך חברו החדש האברד הגיח שוב עם הצעה עסקית שעוררה מעט תקווה בפרסונס. האברד הציע שהוא ופרסונס יכנסו יחדיו לעסק מכירת סירות. הוא עבד על אוניות בזמן המלחמה והיה לו ניסיון ניהולי רב. האברד ובטי יגיעו לפלרודיה, יקנו מספר ספינות ויפליגו איתן חזרה ללוס אנג'לס, כדי ששניהם יוכלו להתחיל בהליך המכירה. אז פרסונס נתן להאברד את עשרים האלף דולר האחרונים שלו ובירך את חברו הטוב ובת זוגתו לשלום.

OTO

נראה כי האברד מעולם לא באמת התכוון למכור אף ספינה עם פרסונס וברגע שהוא ובטי הגיעו לפלורידה, נעלמו עקבותיו כלא היו, פרסונס כמובן התרגז, ארז מספר דברים וטס עצמו הישר לפלורידה. להאברד נודע שפרסונס בדרכו אליהם אז הוא ובטי התחילו לעבור עם הספינה מנמל לנמל ברגע שפרסונס הגיע אליהם. פרסונס המיואש תבע את האברד וכתב גם שהוא עובד על מספר כישופים הרסניים נגדו. בסופו של דבר, סופה קרקעה את האברד ובטי, וסוף סוף פרסונס הצליח להגיע עד אליהם.
המזל המשיך להפנות את גבו לפרסונס והוא נאלץ לבטל את התביעה ואת כל ההאשמות נגד האברד מאחר ובטי איימה עליו שתחשוף בפני כולם את מערכת היחסים הלא שגרתית והחריגה ביניהם, מה שיכל להכניס את פרסונס לכלא להרבה זמן. וכמובן שהזוג הטרי – בטי והאברד – לעולם לא החזירו לפרסונס אף דולר.

ב-1952, שנתיים בדיוק אחרי שהאברד התפרסם עם הפצת ה'דיאנטיקה', פרסונס מת במהלך ניסוי עם חומרי נפץ על המרפסת הקדמית שלו. הוא הותיר אחריו את הרקטות שנבנו במעבדה הסילונית,  אשר שיגרו בני אדם לירח, וכמו כן את הממצאים הגאוניים שלו שלקחו אותנו לכוכב צדק, שבתאי ומחוץ למעטפת מערכת השמש כולה.

מערכת היחסים האינטנסיבית שנוצרה בין האברד, פרסונס וקראולי יכולה להיות מקריות אקראית או עוד פיסה לא ברורה במהלך ההיסטוריה. אך סביר יותר להניח שזוהי הייתה תופעת לוואי של חיים שבהם מדע טילים יצא מתחום הבדיוני והפך למציאות, או במילים אחרות, הגבול בין הפיסיקה לדמיון היטשטש והפך לדקיק במיוחד, כך שאולי זה באמת לא פלא שהמאגיה הייתה מעורבת שם.

(תורגם מ-IO9)

השאר תגובה