ריקבון מארח אמנות מקומית – הגרה בן ישי

הגרה בן ישי

מעצבת גרפית, מאיירת ואמנית רחוב | בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2010)

ראש צבי - הגרה בן ישי    

על הסדרה

סדרת הקולאז'ים נוצרה בזמן שישבתי מובטלת בבית וחיפשתי עבודה. שליחת קורות החיים די ייאשה אותי והחזרה לעיצוב ולאמנות הייתה האסקפיזם שלי. סוף סוף יכולתי לעשות מה שרציתי, בלי בריפים. ברגע שהעניין התחיל לתפוס תאוצה – לא יכולתי להפסיק. ה"בריחה" ליצירה מאפשרת לי לעשות מבלי לחשוב יותר מדי; פשוט לשחרר.

ראשי החיות

ראשי החיות, שמופיעים בכל העבודות, משרתים את הרצון שלי ליצור דימויים שרחוקים מהמציאות המוכרת לנו, אך עדיין מתכתבים עמה – ובעצם יוצרים מציאות חדשה.
הקולאז'ים שלי בד"כ יספרו סיפור ויציגו חלקים שהם אשלייתיים ומציאותיים בו-זמנית. כדי ליצור את הרגעים האלה אני חייבת להשתמש בחיבורים מעניינים ולא-שיגרתיים,
משמע – גוף אדם וראש חיה, רקעים פסיכדליים, יצירת סיטואציות מוזרות.
לא תמצאו בהן הרבה הגיון – כי אני לא אוהבת הגיון. מצבים ביזאריים ועוכרי שלווה, כמו גם הצד האפל של נפש האדם, מרתקים אותי.

ראש שועל - ריקבון

תהליך היצירה

העבודה מתחילה באיסוף וליקוט חומרים ממקורות שונים.
בעבר היתי משתמשת בדימויים שהיתי מאתרת ברחבי הרשת, בבלוגים ובטאמבלרים העוסקים
באיור, מוסיקה, עיצוב, תרבות ועוד.
עם הזמן הבנתי שברצוני לעבוד עם תמונות ודימויים באיכות וברזולוציה גבוהה, המתאימה לדפוס
וכמו כן – לא להפר זכויות יוצרים של אמנים אחרים (שלא בכוונה תחילה) תוך תהליך העבודה.
על כן, כיום אני רוכשת את כל התמונות והחומרים הגרפיים, כך מתאפשרת לי עבודה נוחה יותר ואפשרות להוציא תוצרים גרפיים באיכות גבוהה יותר, מבלי לפגוע בקניין הרוחני של אמנים אחרים.

לאחר תהליך חיפוש וליקוט התמונות מתחיל שלב העבודה על הקולאז'.
הדימויים שבחרתי לקוחים מעולמות שונים – החל ברקעים צבעוניים מאוד ורועשים וכלה בתמונות רטרו ישנות בשחור לבן. כך שביצירת הדימוי אצליח מנסה לספר סיפור או להציג סיטואציה מטרידה ועוכרת שלווה, משהו שאי אפשר להתעלם ממנו, לטוב ולרע.
העבודה שלי היא, על פי רוב, מאוד אינטואיטיבית – אני לא עובדת עם סקיצות וכמעט אף פעם אין לי תכנון מוקדם של הדימוי הסופי, כך שבסופו של דבר נוצר דימוי מפתיע וחדש, גם בשבילי.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  עצורים לחקירה תחת אפלת השיטור האוקראיני

בעתיד אני מקווה לשלב בין שתי האהבות הגדולות שלי – אמנות הרחוב ויצירת הקולאז'ים ולהצליח "להוציא" את אותם הדימויים המודפסים אל קירות הרחוב, כך שיהיו זמינים לכולם וזאת בטכניקה חדשה. לאו דווקא דימויים מודפסים על דף נייר.

כמו כן – אני תמיד שמחה לקבל הצעות לשיתופי פעולה מעניינים, עם אמנים נוספים ולהזדמנויות להציג את עבודותי – מחוץ לקופסה המרובעת של מסך המחשב

[email protected]

****************
ב-19 באפריל אקח חלק (יחד עם 10 אמנים רחוב נוספים) בתערוכת מכירה שמארגנת האמנית המצויינת אום כולטוב, פסאג’ אלנבי 94 קומה מינוס 1. בה אציג לראשונה עבודות מהסידרה החדשה.

ראש צבי

הגרה בן ישי

ראש כלב - ריקבון

השאר תגובה