נפגעי מלחמה

יצירת האמנות "נפגעי מלחמה", אוסף מטריד של חיילי צעצוע ירוקים מפלסטיק בתנוחות לא מסורתיות בעליל, פרי עבודתו של קולקטיב האמנות "דורותי", נועדה להביא לאור הזרקורים חלק מהאתגרים הנוראיים עמם נאלצים להתמודד חיילים השבים מן הקרב. היצירה נוצרה בהשראת סיפורו של אחד מהגדודים.

 

Dorothy-Casualties-of-War-Toy-Soldiers-4-640x480px

גיהנום המלחמה חוזר הביתה. בחודש יולי, 2009, העיתון "קולורדו ספרינגס גאזט" פרסם מאמר בשני חלקים שכותרתו "נפגעי מלחמה". המאמרים התמקדו בגדוד שבסיסו בפורט קארסון, אשר בקולורדו ספרינגס, שמאז חזרתו משירותו בעיראק, חבריו היו מעורבים בקטטות, אונסים, נהיגה בשכרות, עסקאות סמים, אלימות במשפחה, שימוש בנשק חם, דקירות, חטיפה והתאבדות. חיילים ששבו מהקרבות היו מעורבים במקרי רצח פי עשרים מצעירים אמריקאיים אחרים. בכתבה נוספת שנערכה אודות שיעור ההתאבדות הגבוה בקרב יוצאי צבא, אשר פורסמה ב"ניו יורק טיימס", בחודש אוקטובר, 2010, נחשף כי יוצאי צבא וחיילים פעילים מקליפורניה מתו מיד לאחר שובם הביתה בכמות של פי שלוש מסך כל החיילים שנהרגו בעיראק ובאפגניסטן גם יחד. לעתים נדירות אנו זוכים לשמוע על הגיהנום האישי שחווים החיילים עם שובם הביתה.

war01 אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא, אנו מפנים אתכם לפרק של התכנית "פרונטליין", "המחלקה הפגועה", אשר חוקר את הטרגדיה האופפת את חיל הרגלים מספר 506, גדוד ראשון, "צ'ארלי קומפאני", מחלקה שלישית מפורט קארסון. ייתכן כי הפרויקט של דורותי צורם מעט וגס בביצוע, יחד עם זאת הוא מסב את תשומת לבנו לבעיה ממשית שלרוב איננה זוכה לחשיפה.

Dorothy_0025j Casualties of War Toy Soldiers

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  פרוייקט המסכות של Oum Kultuv

השאר תגובה