שלושה עשר הניסויים המרושעים ביותר שממשלת ארצות הברית ערכה בבני אדם

ברוח התגליות החדשות לגבי אדוארד סנודן וניסיונות טשטוש האמת לגבי טיסה 800 של טאיוואן איירליינס, אנחנו מביאים בפניכם מאמר אודות שלוש עשרה הניסויים המרושעים ביותר שממשלת ארצות הברית ערכה בבני אדם – לפחות עד כמה שידוע לנו. אם ישנו דבר אחד שאני יודע מעבר לכל צל של ספק, הוא שממשלת ארצות הברית מקדישה כל רגע ורגע, מדי יום ביומו, לניסיון להבין כיצד להרוג אנשים בתוך ארצות הברית ומחוץ לגבולותיה. רק תעיפו מבט בתעשיית התרופות והרפואה של ארצות הברית – מסבל ומוות אפשר לעשות הון תועפות. רק בשנת 2012 התקציב של הפנטגון עמד על לא פחות מאשר הסכום המדהים של 553 ביליון דולר, וחלק בלתי מבוטל מהסכום הזה מושקע בניסויים חסויים שנועדו "לשפר" את "הביטחון" של אזרחי אמריקה. ובכן, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא את המאמר שלפניכם וללמוד על חלק מהדברים שעליהם מחלקת ההגנה של ארצות הברית מבזבזת את הכסף שלה, ולשאול את עצמכם – האם ייתכן, האם ישנו סיכוי כלשהו, שהם עדיין ממשיכים לערוך ניסויים מסוג זה? לא, אין מצב, אני בטוח שהם מגבילים את עצמם אך ורק לגניבת מידע מהציבור האמריקאי וזהו..

Dr_with_onlookers

1 – שטיפת מוח, התעללות בילדים – פרויקט מ.ק אולטרה, תת פרויקט 68
זה החומר אשר ממנו עשויים סיוטים.
פרויקט מ.ק אולטרה, אשר נוהל בידי סוכנות הביון האמריקאית, שילם לדוקטור דונלד יואן קמרון עבור תת פרויקט 68, פרויקט אשר כרוך בניסויים הכוללים שימוש בחומרים משני תודעה. כל מטרת הפרויקט הייתה חקירה יסודית של שיטות להשפעה על התודעה, לשליטה בתודעה ולהוצאת מידע מאנשים שמסרבים לשתף פעולה. אז כדי להשיג מטרה זו, הדוקטור לקח אנשים שאושפזו במוסד אלן ממוריאל שבמונטריאול והעניק להם "טיפול". רוב המטופלים אושפזו במוסד בגין בעיות נפשיות כגון הפרעה דו קוטבית והפרעות חרדה. הטיפול שהם קיבלו שינה את חייהם ללא היכר והותיר בהם צלקות לעד. בתקופה שבה הוא קיבל תשלום מהסי. איי. איי (1957-1964), קמרון היה עורך טיפולים בנזעי חשמל בעוצמה שהיא פי שלושים עד ארבעים מהעוצמה הרגילה. הוא היה נותן לאנשים סמים במטרה לגרום להם להיכנס לתרדמת במשך חודשים ארוכים, והוא היה משמיע להם הקלטות של הצהרות פשוטות או רעשים מונוטוניים החוזרים על עצמם שוב ושוב. קורבנותיו שכחו איך לדבר, הם לא הצליחו לזהות את ההורים שלהם והם סבלו משכחה חמורה. וכל הניסויים האלה נערכו על אזרחים קנדים, מפני שהסי. איי. איי לא היה מוכן להסתכן בעריכת ניסויים כאלה על אזרחים אמריקאיים. אחת מן התחבולות שקמרון נקט על מנת את המשך הזרמת התקציבים לפרויקט שבניהולו, היא עריכת ניסויים בילדים שאושפזו במוסד שלו, ובאחד מהמקרים הוא אף הכריח את אחד הילדים לקיים יחסי מין עם פקידי ממשל בכירים תוך כדי שהוא מתעד זאת. הוא וגורמים רשמיים נוספים שלקחו חלק בפרויקט מ.ק אולטרה היו סוחטים את הפקידים בניסיון להבטיח תקציבים נוספים.

mk_ultra_girl_c1961a-e1300299342642

 

2 – בדיקת גז חרדל בכפייה על חיילים בתאי גזים
בשנות הארבעים, עם ההתפתחות המואצת של המחקר אודות כלי נשק ביולוגיים, גורמים ממשלתיים רשמיים החלו לבחון את השפעתם של נשקים אלה על הצבא עצמו. התגלה כי על מנת לבחון את מידת היעילות של מגוון נשקים ביולוגיים שונים, גורמים רשמיים ריססו על חיילים גז חרדל וכימיקלים אחרים שצורבים את העור ומזיקים לריאות – כמו לוויסייט – מבלי שהם נתנו לכך את הסכמתם או אפילו היו מודעים לכך. הם בחנו גם את מידת היעילות של מסיכות גז וביגוד מגן, על ידי כך שהם נעלו חיילים בתוך תא גזים וחשפו אותם לגז חרדל ולוויסייט, בתרחיש שמיד מציף לתודעה דימויים של תאי גזים מגרמניה הנאצית.
תופעות לוואי של לוויסייט: לוויסייט הוא גז שבקלות יכול לחדור דרך בגדים ואפילו דרך גומי. ברגע המגע עם העור, הגז בו במקום גורם לכאבים עזים, גירודים, נפיחות ואפילו פריחה. לאחר כשתיים עשרה שעות מרגע החשיפה לחומר מתפתחות שלפוחיות גדולות ומלאות בנוזלים, אשר נראות כצריבות כימיקליות חמורות ביותר. וזה רק מעצם המגע של הגז עם העור. שאיפה של הגז גורמת לכאב צורב בריאות, התעטשויות, הקאות ובצקת ריאות.
תופעות הלוואי של גז חרדל: ניתן להבחין בתסמינים רק כעשרים וארבע שעות לאחר החשיפה לחומר גז חרדל ניחן בתכונות מוטגניות ומסרטנות אשר גרמו למותם של רבים מאלה שנחשפו אליו. אחת מתופעות הלוואי הנפוצות ביותר של גז חרדל היא כוויות חמורות שעם חלוף הזמן הופכות לפורונקלים צהבהבים ונוטפי נוזלים. למרות שניתן לטפל בהן, כוויות כתוצאה מגז חרדל מחלימות בקצב איטי מאוד והן מסבות לקורבן ייסורים רבים. לעתים קרובות הכוויות שגז החרדל מותיר על העור אינן ניתנות לשיקום. נפוצה גם השמועה שבנוסף על חיילים, גם מטופלים בבתי חולים ליוצאי צבא שימשו כשפני ניסיונות במסגרת ניסויים רפואיים הכוללים שימוש בכימיקלים ללוחמה ביולוגית, אולם כל הניסויים תוארו כ"תצפיות", בניסיון להדוף כל חשדות מגורמים ביקורתיים חיצוניים.

5174852937_57f439df93_z

Mustard_gas_burns

 

3 – ממשלת ארצות הברית מעניקה חסינות למפלצת שביצעה ניתוחים בכפייה
בתור ראש יחידת 731 הנודעת לשמצה של יפן (יחידה סודית למחקר ופיתוח של לוחמה ביולוגית וכימית של הצבא היפני הקיסרי, אשר פעלה במהלך מלחמת העולם השנייה), דוקטור שירו אישי (ראש ענף הרפואה) ביצע ניסויים אלימים בעשרות אלפי בני אדם במהלך מלחמת סין-יפן השנייה ובמהלך מלחמת העולם השנייה.
אישי היה אחראי על בדיקת שיטות ניתוח ניסיוניות ללא כל שימוש בחומרים מרדימים, תוך כדי שהוא משתמש באסירים כשפני ניסיונות. ב"בדיקת שיטות ניתוח ניסיונות", פירוש הדבר עריכת ניתוחים ניסיוניים על יצורים חיים (בעלי מערכת עצבים מרכזית) ובחינת איבריהם הפנימיים למטרות מדעיות. אז בעקרון הוא ביצע באסירים ניתוחים שלא היו נחוצים. הוא היה פותח את גופם של ה"מטופלים" לחלוטין, משאיר אותם בחיים ועורך את הניסויים שלו מבלי להשתמש באמצעי אלחוש כלשהם.

במסגרת ניסויים אלה הוא גם היה כופה על נשים בהיריון להפיל את התינוקות שלהן. הוא גם לקח על עצמו את תפקיד אלוהים וחשף את האסירים שלו לשינויים במצבם הגופני, כולל יצירה מלאכותית של התקפי לב, מכות קור והיפו תרמיה.
בשנת 1945, בעקבות התבוסה הממשמשת ובאה, יפן פוצצה את המבנה שבו פעלה יחידת 731 ואישי הורה על השמדת כל הרישומים והמסמכים הקשורים לפועלו. זמן קצר לאחר מכן, אישי הובא למעצר. יש הטוענים כי בשלב זה הגנרל המהולל דאגלס מק'ארתור ערך עסקה עם אישי. אם ממשלת ארצות הברית תעניק לאישי חסינות משפטית על פשעיו, יהיה עליו למסור את כל הנתונים שהוא אסף על לוחמה ביולוגים באמצעות הניסויים שהוא ערך בני אדם. וככה, מפני שממשלת ארצות הברית הביעה עניין בתוצאות המחקר שלו. אישי הצליח להתחמק מעונש על פשעיו. למרות שהיא לא נושאת באחריות הישירה על מעשים אלה, פעולותיה של ממשלת ארצות הברית ללא ספק ממחישות כי היא כלל לא היססה למחול על עינויים של בני אדם לטובת אפשרויות הפיתוח של לוחמה ביולוגית אשר בכוחה להרוג אפילו כמויות גדולות יותר של אנשים. בהתחשב בקורותיה בעבר, זה לא צריך להפתיע אותנו. אישי נותר בחיים עד שנת 1959 והמשיך לערוך מחקרים בתחום הלוחמה הביולוגית וכנראה גם לפתח תכניות נוספות להשמדת אנשים בדרכים מדעיות וזדוניות נוספות עד ליום מותו.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  42 מבצעי דגל כוזב שיגרמו לכם להסתכל על ההיסטוריה מזווית אחרת

48_full

Unit-731-photo-1

 

4 – ריסוס כימיקלים קטלניים על ערים אמריקאיות
בהוכחה נוספת לכך שארצות הברית תמיד נוטה לבחון על עצמה את התרחישים הגרועים ביותר שעלולים להתממש, ועם הופעת אמצעי הלחימה הביוכימיים בשלהי המאה העשרים, הסי. איי. איי והממשלה ערכו סדרה של הדמיית מתקפות על ערים אמריקאיות כדי לבחון מה יקרה בעקבות מתקפת כימית אמיתית. הם ערכו את ההתקפות הבאות מהאוויר ומהים:
סוכני הסי. איי. איי השתמשו בסירות ושחררו וירוס שעלת בטמפה ביי, ובכך גרמו למגפת שעלת בקרב התושבים. שניים עשר אנשים נהרגו.
חיל הים ריסס את סן פרנסיסקו בפתוגנים (מיקרואורגניזמים מחוללי מחלות) בקטריאליים וכתוצאה מכך אזרחים רבים לקו בדלקת ריאות.
בסוואנה, ג'ורג'יה ואבון פארק, פלורידה, הצבא שחרר מיליוני יתושים בתקווה שהם יפיצו קדחת צהובה וקדחת דונגה. נחיל היתושים השאיר מאחוריו אינספור אזרחים אמריקאים שנאלצו להתמודד עם קדחת, טיפוס המעיים, בעיות בדרכי הנשימה והגרוע יותר מכל – עוברים שנולדו מתים.
אם זה לא היה גרוע מספיק, לאחר התפשטות הנחיל חיילים בצבא הגיעו למקום במסווה של עובדי שירותי הבריאות הציבוריים. במשך כל הזמן שהם העניקו סיוע לקורבנות, כוונתם הנסתרת הייתה לחקור ולתעד את תופעות הלוואי לטווח הארוך של המחלות.

IMG_6338


5 – ממשלת ארצות הברית מדביקה אזרחים גואטמליים במחלות מין

במהלך שנות הארבעים, לאחר שהפניצילין התגלה כתרופה לעגבת, ממשלת ארצות הברית החליטה לבדוק את מידת יעילותה על אזרחים גואטמליים.
כדי לעשות זאת, הם הפעילו זונות נגועות ושלחו אותן אל אסירים, מטופלים במוסדות לחולי נפש וחיילים שלא ידעו על כך דבר. כאשר ניסיונם להפיץ את המחלה באמצעות הזונות לא ענה על הציפיות שלהם, הם החליטו לנסות לעשות זאת באמצעות החדרתה לגוף.
חוקרים שפכו חיידקי עגבת לתוך איברי המין של גברים, על מצחם ועל פניהם. במקרים מסוימים הם אפילו הזריקו לגברים חיידקים דרך עמוד השדרה. לאחר שכל החיידקים הוחדרו לגופם של הגברים, החוקרים העניקו טיפול רפואי לרוב הנדבקים, למרות שאפילו אם נצא מנקודת ההנחה שזו הייתה הכוונה של המחקר מלכתחילה, בפועל כמעט שליש מהם לא זכו לכל טיפול רפואי. ב-1 באוקטובר, 2012, הילרי קלינטון התנצלה על האירועים והוכרז על השקתו של מחקר חדש שנועד לבחון האם מישהו מהנדבקים עדיין בחיים וחולה בעגבת. מפני שרבים מהם מעולם לא קיבלו פניצילין, ישנו סיכוי סביר שמישהו מהנדבקים הפיץ את המחלה לדורות הבאים.

 

6 – עריכת ניסויים חשאיים בבני אדם לבחינת תופעות הלוואי של פצצת האטום
תוך כדי שהם ניסו דרכים שונות לרתום את האנרגיה הטמונה בפצצת האטום, מדענים בשירות ממשלת ארצות הברית בחנו בחשאי את השפעת פצצת האטום על בני אדם.
במסגרת פרויקט מנהטן, שסלל את הדרך לפצצת האטום שהחריבה את הירושימה ונגסאקי, מדענים אמריקאיים ערכו ניסויים חשאיים בבני אדם והזריקו פלוטוניום לשמונה עשרה מטופלים שלא חשדו בדבר ולא הביעו את הסכמתם לכך. ניסויים אלה כללו הזרקת מיקרוגרמים של פלוטוניום לחיילים במסגרת פרויקט אוק רידג', ובמועד מאוחר יותר הזרקת החומר לשלושה מטופלים בבית חולים בשיקגו. תדמיינו שאתם נכנסים לאשפוז בבית חולים, אתם שוכבים חסרי אונים במיטת בית החולים, ואתם מניחים שהכול כשורה, ואז לפתע הממשלה מופיעה ומזריקה לדם שלכם פלוטוניום קטלני. מתוך שמונה עשר המטופלים, אשר זהותם בזמנו הייתה מורכבת משמות צופן ומספרים, רק חמישה שרדו יותר מעשרים שנה לאחר שהם קיבלו את הזריקה. בנוסף על הפלוטוניום, חוקרים גם שיחקו באורניום. בבית חולים במסצ'וסטס, בין 1946 ל-1947, דוקטור וויליאם סוויט הזריק אורניום לאחד עשר מהמטופלים שלו. את המימון לכך הוא קיבל מפרויקט מנהטן. ובתמורה לאורניום שהוא קיבל מהממשלה, הוא היה שומר רקמות מתות מגופותיהם של האנשים שהוא הרג, על מנת לערוך ניתוח מדעי אודות תופעות הלוואי של החשיפה לאורניום. להלן סרטון אודות פרויקט מנהטן.

SB42


7 – הזרקת אייג'נט אורנג' לאסירים

בהמשך מובא סרטון המציג כיצד אייג'נט אורנג' יכול להשפיע על ילדיהם של הורים שהיו נגועים בחומר או אפילו שרק נחשפו אליו.
אזהרה: הסרטון עלול להיות מזוויע בעיני חלק מהצופים, אך הוא מציג את המציאות שבמסגרתה אמריקאים השתמשו ככלי נשק ביולוגי במהלך מלחמת וייטנאם ומה שאנחנו, בתור אמריקאים, הזרקנו לאנשים ביודעין למטרות "בדיקה מדעית"… בעזרתה האדיבה של חברה אמריקאית פופולארית למדי.
בזמן שהוא קיבל מימון מחברת דאו כימיקלים שייצרה את החומר המוכר כאייג'נט אורנג', מצבא ארצות הברית ומחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון, דוקטור אלברט קליגמן השתמש באסירים כשפני ניסיונות במסגרת מה שהוא כינה "מחקר דרמטולוגי".
החלק של המחקר הדרמטולוגי למעשה הורכב מבחינת השפעתו של החומר אייג'נט אורנג' על העור. אין צורך לציין שהזרקה של דיוקסידין – או עצם החשיפה לחומר זה – היא מעשה נפשע לכל הדעות. קליגמן, לעומת זאת, הזריק דיוקסידין (אחד מן הרכיבים העיקריים באייג'נט אורנג') לאסירים כדי לבחון את השפעותיו. מה שקרה הוא שהאסירים חוו התפרצות של כלוראקנה (האקנה המוכר מימי התיכון, בשילוב עם חטוטרות, ציסטות ונפיחות מוגלתית) שהתפתחה על הלחיים, מאחורי האוזניים, בבית השחי ומפשעה – כן, במפשעה. השמועות מספרות שקליגמן הזריק פי 468 מהכמות שהוא הוסמך להזריק. בצעד חכם מצד הגורמים הרשמיים המעורבים בעניין, תיעודים אודות ההשלכות של מעשים אלה נגנזו ולא פורסמו.
גורמים צבאיים פיקחו על קליגמן בשעה שהוא המשיך לערוך ניסויים בכימיקלים שחורכים את העור על מנת (לפי הניסוחים שלהם) "ללמוד כיצד העור מגן על עצמו מפני מתקפות כרוניות מצד כימיקלים רעילים, פעולה הידועה בשם תהליך ההתקשות", ולבחון מוצרים רבים שהשפעותיהם לא היו ידועות בזמנו, מתוך כוונה לגלות כיצד הם משפיעים על בני אדם. במהלך כל ההתרחשויות האלה, דווח שקליגמן אמר: כל מה שראיתי לנגד העיניים שלי זה שטחים נרחבים של עור… זה כמו שחקלאי רואה שדה פורה בפעם הראשונה בחייו". בהתחשב בשימושו במטאפורה הזאת, לא קשה להבין כיצד הוא היה יכול פשוט להשחית את גופם של בני אדם מבלי להפגין ולו שמץ של אהדה כלפיהם.

 

8 – מבצע מהדק נייר
בזמן שהתקיימו משפטי נירנגברג ועקרונות המוסר והזכויות של המין האנושי היו נתונים תחת חקירה, ממשלת ארצות הברית קלטה בחשאי מדענים נאצים והעניקה להם זהויות אמריקאיות.
במסגרת מבצע מהדק נייר, שנקרא כך על שם מהדקי הנייר שבהם השתמשו כדי להדק את הפרופילים החדשים של המדענים לדפי הצוותים האמריקאיים שלהם, נאצים שבעבר לקחו חלק פעיל בניסויים הידועים לשמצה שנערכו בבני אדם בגרמניה (ביניהם הצמדת תאומים באמצעות ניתוח ואיחודם לכדי גוף אחד, הסרת עצבים מגופם של אנשים ללא כל שימוש בחומרי הרדמה ובדיקת ההשפעות של פיצוצים על אנשים) יובאו לארצות הברית כדי שיוכלו ליישם את הכישורים שלהם במספר פרויקטים סודיים ביותר עבור ממשלת ארצות הברית. מפאת הצווים האנטי-נאציים של הנשיא טרומן דאז, הפרויקט נשמר בסודיות מוחלטת והמדענים קיבלו ביוגרפיות פוליטיות מזויפות, שלא בלבד שאפשרו למפלצות האלה לחיות על אדמת ארצות הברית, אלא לעשות זאת כבני אדם חופשיים.
אז למרות שלא מדובר בעריכת ניסויים במישרין, בכל זאת ממשלת ארצות הברית אספה אליה רבים מהאנשים האיומים ביותר בעולם ונתנה להם אישורים רשמיים לערוך ניסויים ומחקרים נוראיים שפרטיהם אינם ידועים.

עוד משהו שעשוי לעניין אותך -  Boris & Merzbow - Sun Baked Snow Cave 

9 – הדבקת פורטו ריקניים בסרטן
בשנת 1931, דוקטור קורנליוס (כן, ככה קוראים לו, קורנליוס) רודס קיבל מימון ממוסד רוקפלר לערוך ניסויים בפורטו ריקו. הוא הדביק רבים מאזרחי פורטו ריקו בתאים סרטניים, לכאורה על מנת לבחון את השפעתם. שלושה עשר אזרחים מתו בעקבות הניסויים שהוא ערך. הדבר המדהים ביותר בכל הסיפור, הוא שההאשמות מבוססות על פתק שהוא לכאורה כתב: "הפורטו ריקנים [כך במקור] הם הגזע המטונף, העצלן, הפושע והמנוון ביותר שאי פעם אלכס את כדור הארץ הזה… עשיתי כמיטב יכולתי כדי לקדם את תהליך ההשמדה על ידי הריגת שמונה ושתילת תאים סרטניים במספר אנשים נוספים… כל הרופאים מוצאים הנאה בהזדמנות להתעלל ולענות את האנשים האומללים האלה". אדם שעושה רושם שהוא נחוש בדעתו להשמיד את פורטו ריקו באמצעות הדבקה בתאים סרטניים לא אמור להיחשב כאדם שראוי שייבחר מטעם ממשלת ארצות הברית לעמוד בראש פרויקטים של לוחמה כימית ולהיות חבר בוועדת האנרגיה האטומית של ארצות הברית, נכון?
אבל זה בדיוק מה שקרה. הוא גם מונה לסגן נשיא האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן. קרוב לוודאי שבינתיים כל תיעוד אודות המקרים המזעזעים שהתרחשו במהלך התקופה הזאת של לוחמה כימית קרוב טושטש והושמד.

 

Dr.-Cornelius-P.-Rhoads

 

10 – הפנטגון מטפל בחולי סרטן שחורים באמצעות חשיפה לדרגות קיצוניות של קרינה
בשנות השישים משרד ההגנה האמריקאי ערך סדרה של ניסויים בחשיפה לקרינה בחולי סרטן אמריקאים אפריקאים עניים שלא נתנו לכך את הסכמתם. נאמר להם שהם יקבלו טיפול, אך לא נאמר להם שיהיה זה טיפול בסגנון ה"פנטגון": זאת אומרת, טיפול שמטרתו היא בעצם לחקור את ההשפעות של קרינה רבת עוצמה על הגוף האנושי. בניסיון להימנע מתביעות משפטיות, הטפסים נחתמו בראשי תיבות בלבד, על מנת שהחולים לא יוכלו לאתר את הגורמים האחראיים בממשלה. במקרה דומה, דוקטור יוג'ין סאנגר, שזכה למימון מצד הסוכנות לתמיכה בהגנה אטומית (חתיכת שם מפוצץ…), ביצע נוהל דומה עם מספר חולים מרקע דומה. האמריקאים השחורים העניים נחשפו לאותה כמות הקרינה אליה הם היו נחשפים במקרה שהיו מקרינים לחזה שלהם 7,500 קרני רנטגן. כתוצאה מכך, הם סבלו מכאבים עזבים, הקאות ודימום מהאף והאוזניים. לפחות עשרים מהחולים מתו בתהליך זה.

 

11 – מבצע רגע השיא בשעת חצות
כאן מדובר בניסוי ממשלתי שאם תחפשו עליו בגוגל, התוצאות שתקבלו בקטגוריית התמונות יהיו שונות לחלוטין מהתוצאות בקטגוריית אתרי האינטרנט. במסגרת מבצע רגע השיא בשעת חצות נעשה שימוש בדירות מקלט ומסתור בניו יורק וסן פרנסיסקו, אשר נבנו אך ורק לשם מטרה אחת ויחידה: לחקור את ההשפעה של ל. ס. ד על אנשים שלא נתנו לכך את הסכמתם. אך על מנת לפתות את האנשים להגיע לשם, הסי.איי.איי הפכו את הדירות האלה ל… אתם מוכנים לזה? בתי בושת. זונות במימון הסי.איי.איי (כן, אכן היה דבר כזה) פיתו "לקוחות" לחזור איתם לאותן דירות. אך במקום לקיים איתם יחסי מין, הן היו מסממות אותן בעזרת חומרים שונים, כאשר המפורסם מביניהם הוא ל. ס. ד. בניסויים אלה היו מעורבים גם כמויות אדירות של מריחואנה.
הפיקוח על הניסויים התבצע מבעד למראה דו-כיוונית, וכל הסיפור נראה כמו איזשהו מופע מין חולני וסוטה. בנוסף על כך, יש הטוענים שהגורמים הרשמיים שהפעילו את הניסויים תיארו אותם כך: "זה היה כיף במשרה מלאה. באיזה מקום נוסף גבר אמריקאי נמרץ יכול לשקר, להרוג, לרמות, לגנוב, לאנוס ולבזוז באישורם ובפקודתם של הנשגבים מכל?" החלק המזעזע ביותר בכל הסיפור היה עצם הרעיון לסמם אנשים בוגרים ללא הסכמתם באמצעות סמים שלא הייתה להם שום דרך לדעת כיצד הם ישפיעו עליהם. להלן סרטון בו תוכלו לצפות בחייל המדבר על מבצע רגע השיא בחצות ועל החוויות שלו עם הסי. איי. איי וממשלת ארצות הברית.

 

12 – נשורת קרינה על תושבים תמימים באיי האוקיינוס השקט
לאחר שהפכו את הירושימה ונגסקי לגיהינום עלי אדמות, ממשלת ארצות הברית החליטה לערוך מספר בדיקות ליעילותן של פצצות תרמו-גרעיניות באוקיינוס השקט, בתגובה לפעילות ההפצצות המוגברת מצד הסובייטים. ניסויים אלה היו אמורים להישאר בגדר חשאיים, אך החשאיות הזאת לא החזיקה מעמד זמן רב.
קסטל בראבו, אשר התפוצצה בשנת 1954 מעל ביקיני אטול שבאיי מרשל, הייתה אחת מכלי הנפץ הגרעינים העוצמתיים ביותר שממשלת ארצות הברית הפעילה בהיסטוריה. אך הם לא ציפו שהנשורת מהפיצוץ תנשב עם כיוון הרוח לעבר תושבים באיים אחרים בקרבת מקום. בין הנזקים שנגרמו לתושבים אפשר לציין מומים מולדים ומחלות הקשורות לחשיפה לקרינה. לאחר מספר שנים תופעות הלוואי של פצצה זו הורגשו במידה רבה יותר, כאשר ילדים רבים שהוריהם נחשפו לנשורת פיתחו סרטן בבלוטת התריס וגידולים.
בעקבות זאת נולד פרויקט 4.1, מחקר לבחינת ההשפעות של נשורת קרינה על בני אדם. בעקרון מדובר בחוליה האחרונה בשרשרת ארוכה של מחקרים בהם השתמשו בבני אדם כשפני ניסיונות, כמובן ללא הסכמתם, ובפרויקט הזכור כאמצעי בו ממשלת ארצות הברית השתמשה לאיסוף מידע שלא היה ניתן לאסוף אותו בדרך אחרת. בהתחשב באמות המוסר שממשלת ארצות הברית הפגינה לאורך ההיסטוריה, למרות שנשורת הקרינה על תושבי איי מרשל קרתה בטעות, ייתכן מאוד שגם היה מדובר בפעולה שנעשתה בזדון.
בנוסף על כך, באירוע שאולי מהווה את דרכו של הטבע להוסיף חטא על פשע, סירת דיג יפאנית נלכדה בנשורת. כל הדייגים לקו במחלה ואחד מהם מת, מה שגרם ליפאנים להתקף בהלה שמא ממשלת ארצות הברית עדיין ממשיכה לתקוף אותם בנשקים גרעיניים.

514px-Project_4.1_figures

13 – טוסקג'י
החשיפה שהתרחשה לא מזמן, לגבי הפעולה שבה ממשלת ארצות הברית חשפה גואטמלים לעגבת, מזכירה את המחקר הידוע לשמצה הזה. בין השנים 1932 ל-1972, חוקרים גייסו 400 אריסים (איכרים חוכרים) בטוסקג'י, אלבמה, על מנת לחקור את ההתפתחות הטבעית של מחלת העגבת. אך המדענים מעולם לא סיפרו לאנשים שהם חולים בעגבת. הם הניחו להם להאמין שהם מקבלים טיפול על מחלות הנובעות מ"דם נגוע", בשעה שהחוקרים ניצלו אותם כדי לגלות את היקף התסמינים וההשפעות של מחלת העגבת.
בשנת 1947, הפניצילין הפכה לתרופה המקובלת למחלת העגבת. אך בנוסף על כך שהם הסתירו מידע לגבי המחלה, המדענים גם "שכחו" לספר למטופלים שלהם שהמחלה שבגללה הם מקבלים טיפול יש תרופה. וכך המחקר נמשך כמעט שלושים שנים נוספות.
לאחר שהדבר נודע בציבור, התרעומת הציבורית לגבי המחקר הייתה כל כך גדולה, שהנשיא ביל קלינטון שחרר התנצלות רשמית, ובה הוא הצהיר שהוא מתנצל על כך שהממשלה "ניצחה על מחקר כל כך גזעני". אין ספק כי מדובר באחד מהניסויים המרושעים ביותר שממשלת ארצות הברית אי פעם ערכה בבני אנוש.

male_blood_test

 
תורגם על ידי עדי שניידר
מקור – Cvlt Nation

10 thoughts on “שלושה עשר הניסויים המרושעים ביותר שממשלת ארצות הברית ערכה בבני אדם

 1. עולם מטורף!

 2. כל השאלה כאן היא של מי הראש החולה המעוות שונא צפון-אמריקאים הזה??? אין פלא ששום שם לא מופיע בתחילת הכתבה.אף אחד לא רוצה לקחת אחריות על כל הקשקוש הזה…מתוך כל הרצון האדיר הזה (שרואים בכל מקום בכתבה) לזרוק את כל הרע והחולה שיש בעולם רק על האמריקאים אפשר קודם כל לנחש לפי כל הסימנים שזה אדם מתוסכל ומריר מאד מאד מאד…אולי ניסה לקבל גרין קארד בשגרירות שלהם-ונדחה??…הכל מלא בבולשיט מעורבב אחד גדול.בקשר לניסויים על ילדים מדובר בניסוי גרעיני בכפר עם ילדים נורווגים ולא קנדים שספג נסורת כי לאף אחד לא היה פתרון למיקום הבעייתי של הכפר ליד מתקן הניסוי.לגבי העניין בתוך המלחמה עם יפן היו שם אכן שבויים אמריקאים ואחרים אך רוב השבויים של היפנים שעליהם נעשו הניסויים היו סינים ובורמזים שנלקחו בכיבושים.מה שעשו היפנים זה להרוג כל טייסים אמריקאי שנשבה כדי שלא יפציץ אותם-ומכאן כל הסיפורים הלא נכונים. לגבי פושעים נאצים בארה"ב מדובר באנשים מתעשיית הטילים שקיבלו אפשרויות מימון אדירות בארה"ב כדי לבנות לאמריקאים דגם של טיל ארוך טווח כמו שבנו בשביל היטלר.את כל השאר רצוי (ומומלץ מאד) לזרוק לאסלה…נראה לכם שמדינה תרסס באמצע היום את האזרחים שלה עצמה בחומרים כימיים?? כל הכתבה היא עיוות של רעיון תיאורטי שעלה בשנות השישים בממשל לעשות את זה ליריבה הגדולה-רוסיה כדי להאיט את קצב ייצור הנשק שלה…

  1. אריאל לנגר
   שונא צפון אמריקאים? אתה מבין את מה שאתה קורא?
   הכותרת היא "ממשלת" ולא "אזרחים צפון אמריקאים".
   אני לא ימשיך את התגובה כי ממילא אתה אטום.
   כתבה אמינה ויש לה סימוכין.

 3. הכל טוב ויפה רק חבל ששכחתם להוסיף את הניסויים בקרינה מייננת על ראשים של ילדים ממוצא מרוקאי בקום המדינה ובמימון ארה"ב. באותה התקופה ארה"ב העבירה לישראל תקציבים שנתיים של 270 מליון דולר לשנה שאז התקציב השנתי של כל המדינה היה רק 7 מליון דולר. כמובן ששיקרו עליהם ואמרו להם שזה "טיפול נגד גזזת" שבמרוקו היו מרפאים את זה עם חומץ.

 4. אני זהבה גולו נמצאת תחת הפרוייקט הזה במדינת ישראל שמוסתר מעין הציבור עוברת ניסויים חולניים מרושעים ומזוויעים שנערך בחסות הממשלה הכוללים שימוש בחומרים משני תודעה ריסוס גזים וכל מיני כימיקלים שצורבים את העור חודר דרך הבגדים גורם לי לכאבים עזים לגירודים. אני משמשת כשפנת נסיון. נערכים מעשים נפשעים נגדי שמוסתרים מהציבור באופן סמוי וחשאי.

 5. זעזוע עמוק.

 6. יצירת מפלצות דמוי אדם בישראל ובעולם הם טעות ייצור הרסנית.
  מפא"י יכולה הייתה למלא חלק "נכבד" מהכתבות על ניסויים בבני אדם "מאותו עם" בישראל.
  כל שנותר הוא לקוות שיש אלוהים והמפלצות יבואו על עונשם בסבל רב ואין סופי.

 7. אני פשוט בשוק..ההכי נורא זה שהבני זונות האלה עשו ניסויים כלכך שעים בילדים !אני אשכרה בכיתי כשראיתי את הזוועה הזאת…

השאר תגובה